​​​​נח עלוני נולד בשנת 1911 בפולין. 

עם תום לימודיו בישיבה, עבר ללמוד בבית ספר תיכון מקצועי, לימודי ערב.
בין השנים 1932 – 1931 היה חבר בקבוצת הכשרה חלוצית – חקלאית.
בשנת 1933 עלה לארץ במסגרת הקבוצה החלוצית והצטרף לקבוצת החלוצים שבבנימינה.
בשנת 1936 עבר למושב כפר יחזקאל להכשרה חקלאית, במסגרת התארגנות להתיישבות עתידית במושב שאר ישוב על גדות הירדן.
בשנת 1939 עלה להתיישבות בעמק החולה, במסגרת מבצע ההתיישבות "חומה ומגדל". (מבצע מיוחד במינו, בו היו המיישבים עולים לקרקע, בדרך כלל באישון לילה, למקום שתוכנן מראש ונשמר בסוד. מחלקים מפורקים שהוכנו מראש והביאו עימם אם ברגל עם בעזרת סוסים וחמורים, בנו חומת עץ להגנה מסביב להיאחזות ומגדל תצפית. שיטה שנועדה להפתיע את שלטון המנדט הבריטי שאסר על הקמת ישובים חדשים), במקביל לעלייה על הקרקע של הישובים דן ודפנה שבגליל העליון על יובלי הירדן.
בתקופת שהותו במושב שאר ישוב עד לשנת 1946, שימש רוב הזמן בתפקידים ציבוריים כגון, גזבר, מרכז פנים, מרכז חוץ של המושב וחבר נבחר של ועד הישוב.
בין השנים 1948 – 1947, מילא תפקיד כעובד חוץ במושב כפר חוגלה כבא כוח המושב וגזבר.
בין השנים 1964 – 1948, עבד בסוכנות היהודית בחיפה בתפקידים שונים. בתחילה בטיפול בקליטת עליה בבתי העולים, לאחר מכן העברתם לשיכון מטעם מחלקת השיכון של הסוכנות.
בשנת 1951 עבר למחלקה להתיישבות של הסוכנות בחבל הצפון, כמטפל בקליטת עולים ובהתישבות החדשה במושבים.
בשנת 1958 במסגרת מהפך פוליטי שנעשה במועצת קרית מוצקין, (בקואליציה עם נבחרי ההסתדרות במועצה בראשות משה גושן), הודח אריה לייב גרושקביץ מכהונתו כראש המועצה, (תפקיד אליו נבחר רק כשנה קודם לכן בפעם החמישית ברציפות), נבחר נח עלוני לראש המועצה.
לצורך מילוי תפקידו כראש מועצה, קיבל נח עלוני ממקום עבודתו בסוכנות היהודית חופשה מוגבלת למשך שנתיים.
בתקופת כהונתו כראש מועצה, חלה התקדמות בפיתוח הקריה והרחבתה ע"י בניית שיכונים, תיקון ותוספת כבישים, שיפורים בנקיון הקריה, תוספת מבנים לבית הספר היסודי והתיכון, העמקת גביית המיסים וחיסול חובות ישנים של תושבים בעלי חוב מתקופות קודמות.
בשנת 1960 עם תום כהונתו המוגבלת כראש המועצה, חזר לעבודתו בסוכנות, שם מילא תפקיד של עוזר מינהלי למנהל מדור ההדרים בחבל הצפון.
בשנת 1965 עבר להתגורר בירושלים, ומלא תפקיד מנהל חברת "דירות עם", חברת בת של "רסקו". עקב הצמצומים בחברה בתקופת המיתון של טרם מלחמת ששת הימים ב1967, הופסקה עבודתו.
בשנת 1968 קבל תפקיד זמני של מנהל אדמיניסטרטיבי בבית דפוס בירושלים, מטעם כונסי הנכסים שמונו ע"י בית המשפט לבית הדפוס.
באותה שנה החל לעבוד בחברה "פיתוח מזרח ירושלים בע"מ", עד העברתה לחברת "קרתא" ב 1970.
נח עלוני נפטר בירושלים לאחר מחלה קשה ביום 12.05.1984.